Ana sayfa Bil Bakalım Vidanjör Nedir?

Vidanjör Nedir?

279
0

Vidanjör bir çok sıvı ve katı atıkların bir araç vasıtasıyla sahip olduğu tanker sistemine doldurarak transfer edilmesini sağlayan araçtır. Vidanjörler ilk başlarda madenlerdeki inşaat alanlarındaki ve fabrikalarda oluşan çukurlarda bulunan suları veya çamurları transfer etmek için kullanılırdı. Zaman içinde, vidanjör araçları birden fazla alanda bir çok atıkların transferinde kullanılmaya başladı.

Bu zamanda vidanjör ne anlam ifade ediyor?

Artık günümüz şartlarında vidanjörlerin çalışma alanları oldukça çoğaldı diyebiliriz. Bunları şöyle sıralayabiliriz; çeşitli çamur ve atıkları temizleme, su şebekelerindeki tıkanıkları giderme, kanalizasyonlardaki tıkanıklıkları giderme, sondaj işlerinden kalan su kalıntılarını vakumlama işlemine, kanalizasyon sistemi olmayan yerlerdeki atıkların temizlenmesinde ve ayrıca kimyasal atıkların temizlenmesinde görev yapar.

Vidanjörler kendi içinde büyük ve küçük vidanjörler olarak 2 ayrı çeşittir. Bunların dışında teleskopik emiş boomlu vidanjör, kaset boomlu vidanjör olarak iki ayrı tür de vidanjör de bulunmaktadır.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here