Ana sayfa Neler Oluyor Dünya İngiltere’de işten çıkarılmalar başladı

  İngiltere’de işten çıkarılmalar başladı

  185
  0

  Korona virüs Dünyayı sardığından bu tarihe kadar bir çok devlet sağlık ve ekonomi açısından oldukça zor günler yaşamakta, ekonomik anlamda en çok ölüm sayısının olduğu ülkelerden biri olan İngiltere neredeyse çöküş dönemini yaşıyor. Hiç beklemedikleri bu virüs İngiltere’nin büyük işletmelerini neredeyse iflasın eşiğine getirdi bu şirketlerden biriside British Airways, İngiliz hava yolları British Airways‘de çalışan yaklaşık 12 bin kişinin işten çıkarılması söz konusu.

  British Airways’in sahibi olan İspanyol şirketler grubu IAG’den yapılan açıklamada, grup şirketleri içerisinde uygulanacak yeniden yapılandırma kapsamında, British Airways’ten toplam 12 bin kişinin çıkarılmasının planlandığı kaydedildi.

  British Airways Yapılan Açıklama

  Açıklamada, IAG’nin geçen yılın ilk çeyreğinde 123 milyon avro faaliyet karı kaydettiği, bu yılın çeyreğinde ise 535 milyon avro zarar ettiği bildirildi.

  Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında etkilenen yolcu talebinin, tekrar 2019’daki seviyelere ulaşılabilmesinin birkaç yıl sürebileceği belirtildi.

  Yaklaşık 45 bin kişiyi istihdam eden British Airways, daha önce İngiliz hükümetinin maaş destek programından yararlanarak 22 bin 626 çalışanını izine çıkarmıştı.

  IAG bünyesinde British Airways, Iberia, Aer Lingus, Aer Lingus Regional, Iberia Regional, Iberia Express, BA CityFlyer gibi hava yolu şirketleri bulunuyor.

  PAYLAŞ

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here