Ana sayfa Politika Yıllar sonra bir ilk yaşanıyor

Yıllar sonra bir ilk yaşanıyor

116
0

Evet bugün Recep Tayyip Erdoğan’ın doğum günü. Ülkenin her yerinde neredeyse kutlanıyor haber oluyor ve sosyal medya da en çok konuşulan olay oldu. Toplumlarda bu durum nadiren görülür genelde geçmişte yaşamış alimler, padişahlar, savaşcılar veya önemli kişilerin doğum günleri hatırlanır.

Bugünlerde ise uzun süre sonra ilk defa bir cumhurbaşkanını doğum günü bu kadar şaşalı şekilde kutlanıyor. Geçmişte ülkenin kurucusu olarak belirtilen Gazi Kamal’ın bile yaşadığı zaman böyle bir kutlama söz konusu olmamıştır. Türkiye’de hiç bir cumhurbaşkanının doğum günü kutlandığını hatırlamıyorum.

Recep Tayyip Erdoğan‘ı özel yapan neydi. Kesinlikle 20 yılda yaptığı icraatler ortada, bir çok Müslüman kesimin dünya genelinde değerli bir lider olduğu belirgin şekilde ortadadır. Müslümanlara ve Türkiye’ye yaptıklarını göz önünde bulundurursak böyle bir şeyin yaşanmış olması aslında olağan bir durum.

Bizde iyi ki doğdun diyoruz kendilerine ve umuyoruz ki 2023 de yine Reis ile beraber daha güçlü bir Müslüman toplum inşaa ederiz. Güçlü bir Türkiye ile ancak bu yapılabilir bunu gören ve hisseden herkesin doğru tarafta olması dileğimiz ile. Her zaman söylediğimiz gibi Ayasofya Camii bir başlangıçtı ve durmak yok yola devam…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here