Ana sayfa Teknoloji Web Tasarım Nedir?

Web Tasarım Nedir?

133
0

Web tasarımı, İnternet üzerinden kurumsal ve bireysel herkesin bilgisayar ortamında girdiği, web sitelerin tasarım çalışmasının adıdır. Bu web siteleri sosyal medya, firma, kişisel blog, video resim paylaşımı yaptığımız web siteleri, bu örneklendirmeleri istediğimiz gibi çoğaltabiliriz. Tarayıcılar tarafından görüntüleyebileceğimiz bir şekilde hazırlanan tasarımların genel işlem sürecine de web tasarımı deriz.

Tasarım Çeşitleri

İki çeşit web sitesi vardır, dinamik yönetilebilir ve statik web sitesi, statik web siteleri genelde html sayfalardan oluşturulan web siteleridir, yönetilebilir ancak tarayıcı üzerinden değilde genelde programlar yardımıyla yönetilebilir veya düzenlenebilir web siteleridir.

Günümüz de bu web sitelerinden pek nadir bulunmaktadır. Diğer web sitesi şablonu dinamik web siteleridir, bunlar yönetilebilir ve kullanıcıların aktifleşebilmesi için dizayn edilmiş web siteleridir.

Basit bir örnek verecek olursak sosyal medya siteleri dinamik web siteleridir, kullanıcı için kısıtlı aktiviteler izin verilir mesela facebook, twitter, youtube gibi web siteleri bir diğer taraftan kendi dinamik sitenizi de kurabilirsiniz tarayıcı yardımı ile yönetim paneline girip site şablonlarına müdehale edebildiğiniz her web sitesi dinamik web siteleridir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here