Ana sayfa Teknoloji Mobil uygulama devri

Mobil uygulama devri

146
0

Evet günümüz de gerçekten zamanında bilgisayar başından kalkmayan bir nesilden mobil telefondan başını kaldırmayan bir nesile doğru ilerliyoruz. Fazla uzak değil 5 sene sonra mobil uygulama devri başlayacaktır.

Öncelikle bu bir projeydi aslında aklımdaki ama sonra baktım ki benim yapabileceğim bir şey değil bari aydınlatayım istedim yapabilecek arkadaşları.

Web sitelerin bilindiği üzere hayatımızda önemli bir yeri var bir çok ihtiyacımızı karşıladığımız alan, bir çok düşüncemizi paylaştığımız ve iletişim aracı olarak en çok tercih ettiğimiz şey web siteleri, yakın zamanda web sitelerinin kullanımının başında olduğu gibi önce iletişim aracı olarak karşımıza uygulamalar yerini almaya başladı bile.

1996 yılının başları henüz websitelerini ve bazı bilgisayar programlarını iletişim aracı kullanmaya başlamıştık. Sohbet, chat siteleri hatırlayanınız varıdr. Sonrasında web sitesi teknolojileri geliştikçe daha özel olmaya başladı. Msn messenger gibi, icq gibi web siteleri ve programları insanlar terci etmeye başladı iletişim aracı olarak tabi ki. Bunun yanında ticaret araya serpiştirildi sadece o dönem bir çok firma sahibi birbirleriyle bu yöntemle görüşmeler yapmaya başladı.

Ardından 2000li yılların başında sosyal medya hayatımıza girdi popülerliği nasıl gerçekleşti dersiniz? Tabi ki iletişim aracı olarak kullanılarak, ticaret pazarı oluşturuldu ticaret bu sefer daha ön planda olmaya başladı. İnsanlar artık sosyal medya da yer alıyordu bu büyük potansiyel ticaret için en uygun ortamdı ve bir çok işletme bu potansiyelden faydalandı.

Günümüz şuanda mobil uygulamalar mobil cihazların daha teknolojik bir hal alması sebebiyle daha hızlı tercih edilmeye başladı. Yine bu teknoloji iletişim arcı olarak ön plana çıktı yoksa insanları nasıl bu teknoloji de birleştirebilirdik.

Bundan beş sene sonra inanın bana artık web sitelerinin yerini mobil uygulamalar alacak benim öngörüme göre bu süreç yeni bir teknoloji çıkana kadar bir 30 sene devam edecektir. Bilgisayar teknolojisinin kullanım süreci hemen hemen 30 seneydi. İşletmeler artık mobil uygulamalar üzerinden ticaretini yapacak, alışveriş siteleri ihtiyaç duyulan her hangi bir şey web siteleri üzerinden değil mobil uygulamalar sayesinde karşılanacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here