Ana sayfa Teknoloji Sosyal Medya Google Adwords Reklamları

Google Adwords Reklamları

149
0

Google ülkemiz de %80 oranında özellikle mobil cihazlarda %98 oranında tercih edilen bir arama motorudur. Google servislerinden biri olan Adwords diğer manasıyla Google reklamları seo açısından organik ve sağlıklı hit sağlamanız için çok çok önemli bir araçtır.

Adwords ile SEO yapmak

Web sitenizi belirlediğiniz anahtar kelimelerde çıkarabilmeniz için ve diğer sayfalarınızın benzer web sitelerinden daha önde görünmesini sağlamanız için en büyük etkenlerden birisi online kullanıcı sayısıdır. Bunu en doğru ve sağlıklı şekilde yapabilmeniz için Google Adwords reklamlarını kullanabilirsiniz.

Web siteniz yeni ve tamamen özgün bir web sitesi olabilir ancak anahtar kelimeniz de ilk sayfada çıkabilmeniz için yeterli değildir. Bunun dışında site dışı seo çalışmalarınızı yoğunlaştırmanız şarttır.

Dış SEO çalışması

Bu çalışmaların başında backlink (web site referansları) önceliğimizdir. Alacağınız backlink önemini başka bir makalemizde okuyabilirsiniz. Bunun dışında sitenize hit yani kullanıcı sağlayıp sitenizin kullanıcı yoğunluğunu Google fark ettirmeniz ve popüler bir web sitesi olduğunuzu beyan etmelisiniz. Bunu yaparken bazı proxy veya vnp programları tercih etmek doğru değildir. Bu programlar organik hit sağlamazlar ve sitenize fayda sağlayacağı yerde geri dönüşü mümkün olmayacak hasarlar verebilir.

Bu sebepten dolayı 2 alternatifimiz kalıyor ya diğer web sitelerine reklam vermek ki hitiniz bu reklam seçeneğine göre değişir. Popup reklamlar dan ihtiyacınız olan hiti alabilirsiniz ama kesinlikle 2. alternatifimiz olan Google Adwords en sağlıklı seçim olacaktır.

Çünkü 1. Google botların istatistik raporlarında siteniz sizin belirlediğiniz ve web sitenizin anahtar kelimelerinden kullanıcı sağlayarak ön planda olacaktır. İki gerekli sağladığınız kullanıcı sizin web sitenize hitap eden kullanıcı türü olacaktır. Bir anlamda 1 taşla 2 kuş vurmak gibi düşünün. Hem seo için gerekli hiti sağlamış olacaksınız hemde ulaşmaya çalıştığınız web sitenizin içeriği ile ilgilenen kullanıcıya ulaşmış olacaksınız.

Not: Google Adwords reklamlarını kendiniz de çok rahat çıkabilirsiniz, google hesabı açıp bu hesaba para yatırarak gerekli anahtar kelimeleriniz belirtip reklama başlayabilirsiniz ancak profesyonel bir destek almanızı öneriyoruz. Bunun sebeplerinden birisi reklamlarınızın ayarlamaları da burada önemlidir, Google Adwords hesabınızı da optimize etmeniz gereklidir. Hem ön planda olursunuz hemde bütçenizi doğru şekilde kullanmanıza yardımcı olur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here