Ana sayfa Bil Bakalım Google Adsense Para Kazanma

Google Adsense Para Kazanma

253
0

Google adsense bir çok web işleriyle ilişkin olan kişi bilir ki İnternet üzerinde ki en sağlam gelir kaynaklarından birisidir. Şimdi size kimsenin bahsetmediği işin aslının ne olduğunu anlayacağınız teknik terimlerden uzak bilgiler sunacağım. İnanın bu söylediklerim doğrultusunda ilerlerseniz Google Adsense para kazanmanız hiçte zor değil.

Özgün içerik girmelisiniz

Her şeyden önce seo çalışmaları bu konuda en ön planda yer alan iştir. Web sitenizi tasarladınız her hangi bir konu üzerine anahtar kelimeniz veya kelimeleriniz her ne olursa olsun birinci seçeneğiniz şayet sadece bu işe odaklanmayı düşünüyorsanız içeriğini bildiğiniz hakim olduğunuz konulara yönelik bir web sitesi hazırlayın.

Özgün içerik yazabilmek için o konu hakkında ne kadar bilgi sahibi olursanız o kadar akıllıca olur. Şimdi içinizden geçiriyorsunuz su tesisatçısıyım ilgi alanım bu ne kadar kullanıcı sağlayabilirim ki bu alanda. Kesinlikle doğru araması az olan kelimeleri öncelikle bir kenarı bırakalım, daha yoğun herkesin girebileceği ilgisinin olduğu anahtar kelimeler seçmek lazım tabi ki. Burada söylemek istediğim spor bilginize güvenmiyorsanız hiç alakanız yoksa sporla alakalı bir web sitesi ile bu işe başlamanız yanlış. Çünkü ilgi alanınıza giren kategoriler tercih ederseniz işten sıkılma oranınız inan düşer. Bu iş öyle bir şey ki işin temelinde yatan tek şey sabırlı olabilmektir.

Sabırlı neden olmalıyım?

Web sitenizi kurdunuz diyelim tasarım aşaması bitti ve reklamlarınız onaylandı ve başladınız. İlk makalenizi girdiğiniz zaman sabırlı olmanın ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız, günde sadece 4 saat ara ara bu işle ilgilenmeniz yeterli ancak bir süre sonra kendim yaşadığım için biliyorum örnek veriyorum 1 hafta sonra o kadar bayıyor ki bildiğiniz şeyler var kafanızdan geçiyor her bir kelime veya cümle ama bir türlü web sitesinde girip o aklınızdaki makaleyi yazamıyorsunuz.

Sabır ilk ayda önemli siteniz yeni arama motorları yeni yeni tanımlıyor sitenizi diyelim ki 100 200 adet makale yazdınız aradan bir ay geçti gelire bakıyorsunuz 200 300 tl gibi bir rakam bu sizi tabi ki tatmin etmiyor ve bir bıkkınlık geliyor vazgeçmeyin kesinlikle devam ederseniz şayet ilk 6 ay içinde bu gelir bin tl üstüne belkide daha da üstüne çıkabilir. Sitenizin seo uyumluluğu ve içerik özelliklerine göre değişir kesinlikle.

Reklam seçenekleri ve yerleşimler

Kurduğunuz web sitesinin alt yapısı özel bir yazılımsa şayet işiniz daha kolay olacaktır, reklam alanlarını kendiniz rahatlıkla seçebilirsiniz, insanların ilgisini çekebileceğiniz alanlara Google Adsense reklamları eklemeniz gelirinizi biraz olsun yukarı çekecektir. Şayet alt yapınız wordpress, joomla v.b. Yazılımlar ise bu tarz yazılımlar içinde bir çok eklenti mevcuttur ama Google politikalarına uygun eklentiler seçtiğinize iyi dikkat edin.

İşin özüne gelince sabırlı olmak ve özgün olmak 6 ay kuralını unutmayın performansınız düşürmeyin alın size ek gelir ve fazlası.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here