Ana sayfa Bil Bakalım Evden para kazanmak

Evden para kazanmak

183
0

Dijital ve teknoloji dünyasında yaşıyoruz, 2000 yılından bu yana diğer adıyla Milenyum çağı olarak adlandırdığımız bu yılların başında bilişim ve İnternet o kadar hızlı bir şekilde ilerledi ki, bu teknolojileri ortaya koyan bilim insanları bile bu kadar ilerleyeceğini ne tahmin ettiler nede önüne geçebildiler.

Peki ya bu gelişen teknolojiyi kullanarak para kazanılabilir mi?

Evden bir çok kişi para kazanmak adına bir çok alana başvurmuştur bir dönem popüler olan Network sistemleri özellikle ilk dönemler rövanşta olup, tosuncuk darbesi ile bu sistem ülkemizde çökmüştür. Evden para kazanmanın hal bu ki bir çok yöntemi vardır. Bunların başında bildiğiniz ilgi alanınız kapsayan her hangi bir uğraş hakkında makaleler yazmanız size aylık 1.000 tl ile 5.000 tl arasında bir para kazanmanızı sağlayabilir.

Bunun dışında bilişim alanında hizmet veren bir çok firmanın vasıfsız olarak ekibinde çalışması için aradığı bir bilişim elemanı olabilirsiniz, size basit İnternet işleri öğretebilir ve bu öğrendiklerinizden verim alabilmek adına bünyesinde sanal ortamda çalıştırabilir. Bu da size günde 3 5 saat zaman harcayarak ayda 1.000 tl ile 2.000 tl arası para kazandırabilir.

Bir diğer evden çalışarak para kazanmanıza olanak sağlayacak bir alanda sosyal medya, sosyal medya ülkemizde dünyada olduğu gibi oldukça popüler bir alandır. Bu alanda yine bilişim firmaları ve bilişim işiyle ilgilenen bireysel hizmetler sağlayan kişilerle irtibat haline geçerek firma veya kişilere sosyal medyada yardımcı olarak para kazanabilirsiniz veya sosyal ağları kendini kullanarak para kazanabilirsiniz.

Sosyal medya ile nasıl para kazanabilirsiniz?

1-) İlk olarak herkesin çok iyi bildiği Youtube, youtuber olabilir video paylaşımları yaparak belirli bir kitleye ulaşarak para kazanabilirsiniz bunun için bazı programlara sahip olmalısınız ve biraz da öz güvenle beraber tecrübe şarttır. Ama youtuber olan diğer Youtube kanalı sahiplerine sanal ortam üzerinden destek sağlayarak örnek veriyorum bir çok kişinin yaptığı şeyler bunlar kimse yapmıyorum diye çaka atmaya kalkmasın, paylaştığı youtube videoları beğenme, yorum atma ve görüntüleme sayısını yükseltmek gibi basit ama Youtuber için önemli işleri üstlenerek youtuber olmadan da para kazanabilirsiniz.

2-) Facebook sayfası, facebook şuanda dünyada ve ülkemiz de en çok kullanılan sosyal medya sitesi konumundadır. Her ne kadar youtube görüntüleme sayısı Facebook üstünde görünse de kullanıcı sayısı bakımında Facebook şuanda sosyal medyalar arasında birinci sırada yer almaktadır.

Facebook’ta grup veya sayfa açarak kendinize paylaşımlar yapabilirsiniz, istediğiniz her hangi bir kategoride işletmeler haricinde çünkü işletme alanındaki tüm kategorilerin kitlesi bellidir, örnek veriyorum inşaat sektörü alanında belirli bir kitleye hitap edersiniz buda bir seçenektir tabi ama daha büyük kitlelere ulaşmak için daha global düşünmek ve herkesi ilgilendiren kategorilerde grup veya sayfa açmak daha akıllıca. Peki facebook sayfasından nasıl para kazanabilirsiniz, diyelim ki belirli bir kitleye ulaştınız sayfanızın veya grup sayfanızın beğeni ve abone sayısı 100 bin üstüne çıktı bu sayfaya reklam verecek olan bir çok firma bulabilirsiniz veya bir çok kişi tanıtım amaçlı sayfanızda reklam yapmak isteyebilir. Bu paylaşımlar video içerikli veya makale içerikli olabilir.

Diğer sosyal medya siteleri de aynı şekilde çalışmaktadır, diğer sitelerden de bu tekniklerle para kazanabilirsiniz.

Evden kazanmanın ticaret yolu yani eticaret yolu nedir?

Evet bir diğer evden para kazanma metodumuz eticaret, anlaşılabilir şekliyle İnternet üzerinden ürün satışı yapmak. Peki bunu nasıl gerçekleştirebilirsiniz. İlk olarak aracı web sitelerini kullanarak sahibinden.com, letgo.com, gittigidiyor.com, n11.com gibi bir çok eticaret web sitesinde kendinize ücretli veya ücretsiz mağaza açarak ürün satışı yapabilirsiniz.

Yahut kendinize bir web sitesi kurarak evde hazırladığınız veya dışarıdan satın aldığınız ürünleri kendi eticaret sitenizden satışa sunabilirsiniz. Bir eticaret web sitesinin size maliyeti ortalama 1.000 tl gibi bir rakama denk gelmektedir. Profesyonel bir eticaret sitesi, daha kapsamlı kaliteli bir eticaret sitesi için de en fazla 2.000 tl gözden çıkarmalısınız. Sitenizi kurduktan sonra yıllık sadece 150 tl kadar bir masrafınız olacaktır buda gelirinize oranla makul bir ücrettir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here