Ana sayfa Neler Oluyor Çocuklar balkonlarda oyun oynamaya başladı

  Çocuklar balkonlarda oyun oynamaya başladı

  303
  1

  Malum virüs korona, 2020 yılında tüm dünyayı abluka altına aldı ilk etaplarda bu virüs bağışıklık sistemi zayıf olan insanları daha çok etkiliyor denildi, bunun sebebi yaşlı insanların ve kronik hastalıkları olanların bağışıklık sistemlerinin zayıf çalışmasından kaynaklı ve 65 yaş üstü tüm insanların kesinlikle dışarı çıkmaları yasaklandı.

  Ve günümüz

  Tarih: 9 nisan 2020 artık 20 yaş altı gençler ve çocuklar da bu virüsten etkileniyor, uzman doktorlar risk altındadır dedi ve çocuklarımız ve gençlerimize de sokağa çıkma yasağı geldi. Yasak sonrası çocuklar malumunuz oyun oynamadan hareket etmeden durmazlar, büyük şehirlerde özellikle balkondan balkona oyun oynama görüntüleri yansıdı videolara ve fotoğraflara. İleride ne olur bilinmez, henüz bir çözüm üretilemeyen bu virüs acaba sadece çocukları ve yaşlıları mı eve tamamen kapacak yoksa yaş ortalaması ne olursa olsun herkesi mi yaşayıp göreceğiz maalesef.

  Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde evde kalan çocuklar çareyi diğer çocuklarla balkondan balkona oyun oynamakta zaman geçiriyor. Caddeleri özleyen çocuklar komşu çocukları ile balkondan balkona çeşitli oyunlar oynayarak birbirlerinden uzak kalmamanın yolunu buldular. Küçük Çocuklar komşuculuk oynayarak karşılıklı sohbet bile ediyor.

  PAYLAŞ

  1 YORUM

  1. En doğrusunu yapıyorlr, bu süreçte tüm ailelerin ve çocukların biraz idare etmesi gerekli, şu korona illetinden bir kurtulalım yine sokaklarımız çocuklarımızın sesleriyle çınlayacak

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here