Ana sayfa Neler Oluyor Dünya BM’den korona açıklaması geldi

  BM’den korona açıklaması geldi

  271
  0

  Birleşmiş Milletler (BM) korona ile açıklaması oldukça garipsendi ve komplo teorileri ile ilgilenen araştırmacılar bu açıklamanın normal olduğunu öne sürüyorlar. İşin aslı Dünya genelinde zaten istenilen buydu denilmeye başlandı. Komplo teorileri hakkında Türkiye’de Abdullah Çiftçi bu konuları gündeme getirmişti.

  BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, dünyayı saran bu virüs (covid-19) salgınının daha iyi bir dünya yaratmak için kullanılması gerektiğini söyledi.

  Antonio Guterres Garip Açıklaması

  İklim değişikliği konulu uluslararası bir toplantıda, video konferans yoluyla mesaj veren Guterres, covid-19 salgını ve iklim değişikliğinin dünya için iki paralel tehdit olduğunu belirtti.

  Antonio Guterres, hem salgın hem iklim değişikliğiyle mücadele için ”cesur ve vizyoner iş birliklerine” ihtiyaç duyulduğunu vurgulayarak, iklim değişikliğiyle mücadele konusunda gecikmiş her adımın, yitirilen hayatlar, kaybedilen işler ve zarar gören ekonomilere mal olacağına dikkati çekti.

  ‘Sera gazı salımı bu virüs gibi, sınır tanımıyor, karanlık ama hala umudun olduğu günler yaşıyoruz. Dünyamızı daha iyi hale getirmek için nadir ve kısa bir fırsat penceresi açıldı. Bu salgınla mücadeleyi, herkes için daha güvenli, sağlıklı, kapsayıcı ve daha dirençli bir dünya oluşturmak için kullanalım.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here